22 wrześni 1940 (teatr)-orkietra bloku IV pod batutą Henri MONVOISIN:Uwertura Egmonta(Beethoven)-Trauma (Wgner)-Piąty taniec węgierski (Brahms)
20 październi 1940 (sala konferencyjna –blok IV): Syfonia niedokończona (Schubert)-Menuet (Beethoven)-Pierwszy taniec węgierski(Brahms)
3 listopada 1940 (teatr):Uwertura Stworzeń Prometeusza-menuet i pavane (porucznik Albert Deseveaux)
17 listopad 1940 (teatr):Cosi Fan Tutte (Mozart)-Hymn do słońca (Rymski Korsakoff) –Andante do piątej symfonii (Beethoven)-Marsylianka-Alresienne (1 i 2 suita de Bizet)
15 grudzień 1940: ''Królowa się nudzi''( operetka porucznika Paula Challine'a)
24 grudzień 1940 (sala konferencyjna)-Jubel Uwertura (CH. Bach) Lagro (Haendel) Gavotte (Gosseck)-Moment muzyczny (Schubert)-Łza (Moussorgsky)-Powolny taniec (Cesar Franck) Passaepied ''Król się bawi''(Leo Delibes)-Preludium (Rachmaninoffa)-Na stepach Azji centralnej (Borodin)
5 styczeń 1941 (teatr)Msza biskupia:Msza na Re –chór i orkiestra (Mozart) pod batutą kapitana Thimonnier-Largo(Haendel)-Ave Maria(kapitan Thimonnier) Panis Angeluis (Cesar Franck)-Psalm 150, chór i orkiestra (Cesar Franck)
14 styczeń 1941-dla''Curylika sewilskiego'';Uwertura z''Cyrulika sewilskiego''(Rossini)-Gavotte (Gluck)-Gavotte (Gossek)-Burza z ''Cyrulika sewilskiego''(Rossini)
26 styczeń 1941 (sala konferencyjna i teatr): Uwertura z ''Król Iz (Edouard Lalo)-W klasztorze (Borodin) Kołyska (Dvorak) Rigaudon de Dardanus (Rameau) Taniec Norweżek 1 i2 (Grieg) Taniec rosyjski (Moussirgsjy) Muzyka dla żołnierzy w lesie (kapitan Thimonnier)
12 luty 1941(teatr)Orkiestra obozowa-(pod batutą kapitana Thimonniera)-Uwerture Kalifa Bagdau(Boeldieu)Kochać, pić i śpiewać (J. Strauss) Nad pięknym modrym dunajem(J. Strauss) Jazz (pod przewodnictwem Gardey) Słońce świeci, Poczekam na lepsze dni
22 luty 1941(sala konferencyjna) Drugi kwartet (Nardini) Pierwszy kwartet na Fa (Beethoven)Kwintet z klarnetem na La (Mozart) Kwartet Monvoisin ,Porucznik Potier Sonata na skrzypce-1 i 2 część (Paul Challine)
29 marca 1941-muzyka kameralne pod kierunkiem kapitana Dubois, Czwarty kwartet (Beethoven) , 29 kwartet z fletem (Mozart), Kwintet na 2 wiolonczele (Schubert)
9 maj 1941-Muzyka kameralna, concert na małe Re na dwie wiolonczele i orkiestrę (J.S.Bach), Kwintet (Schubert), Kwintet na pianino i instrumenty strunowe (Schuman)
13 maja 1941-wieczór w hołdzie Joannie D'Arc. Uwertura Stradella (Flotow), Mała muzyka nocy (Mozart), Fantazje na temat ''Samson i Dahlila (Saint Saens) Czerwiec 1941-muzyka kameralna(blok II), kwartet na duże Re (Borodine), Kwintet na instrumenty strunowe i flet (Paul Challine), Kwintet na małe Fa (Cesar Franck)
15 lipca 1941-orkiestra i chór obozowy, Fantazja na temat ''Carmen ''(Bizet), Rigaudon de Dardanus (Rameau), Balet Coppelia (Leo Delibes), Kantata dla Joanny D'Arc (kapitan Thimonnier)
30 lipiec 1941-muzyka kameralna, Sonata na skrzypce i pianino (Paul Challine) 1 część symfoni hiszpańskiej (E.Lalo), Sonata (Cesar Franck)
31 lipca 1941-orkiestra (pod batutą AlbertA Desevaux) Masques et Bergamasuqes (Gabriel Faure), Nocna procesja (Henri Rabaud), Danse Macabre (Saint Saens), Mała suita (Debusssy), Marsz heroiczny(Saint Saens)
24 wrzesnień 1941-jazz-Challine, Was Nacht ein Mann nicht alles(Fox), Mam twoją rękę (Trenet), Adios mi Amor (Lemona) , Snake Charmer , Pada w moim pokoju (Trenet), To nie tak jak myślicie-skecz, Pewnego dnia przybędzie mój książę, Gwiżdząc w pracy ( Snieżka), Carabali Music Maestro Please, To głupie ale śmieszne-skecz Boum (Trenet), skecz-Markiza w podróży (na bis)
23 październik 19410-muzyka kameralna i symfoniczna, Sonata na La –wiolonczela i pianino (Georges Flageollet), Sonata na sol –skrzypce i pianino (Grieg), pod kierownictwem kapitana Thimonnier: Gavotte (Bach), Tańce hiszpańskie 5 i 10 (Granados), Rapsodia n°8 (Liszt), pod kierownictwem Petit:Elegia na małe Sol (Georges FLAGEOLLOT), Granada (Albeniz), Orkiestra Gopak (Moussorgsjy)
Poniżej egzemplarz programu (koncertu), rozdawany publiczności
6 grudzień 1941-Jazz-Paul Challine, Bawcie się, Wieczór w tawernie Tia Juana, JACK IN THE Box, To w taki sposób rodzi się miłość, Allez donc faire ca plus loin-skecz Jeder lacht auf seiner Weise Wenn ich wüste wen ich geküsst Fantaisie sur Werther (Challine) Le Sheik - Blues Cafunga Y'a de la mise en Bouteilles – Skecz
Koncert z 23 października 1941 |
Oflag IID Borne Sulinowo-program koncertu z 23 października 1941 |
|||||
Programy muzyczne | dédicace de l'auteur du dessin | |||||
Programme musical | ||||||
Choszczno-Oflag IIB-maj 1942-styczeń 1945
2 wrzesień 1942-Uwertura Iphigebie en Aulis (Gluck), Manuet du Bourgeois Gentilhomme (Lulli), Gavotte (Rameau), Rigaudon de Dardanus (Rameau), Gavotte des Moutins (Martini), Air du Gai Laboureur (Haydn), Piąta symfonia (Beethoven)
8 wrzesień 1942-Trio n°7 na duże mi Bemol , pianino, altówka, klarnet (Mozart), Toccata i Fuga na małe Re na katarynkę (Bach), Sonata na pianino i skrzypce opus 47 na duże La ( Sonata Kreutzer-Beethoven)
28 październik 1942-Jazz-Chaline, Trumpet's Cocktail Fiesta Popcorn Man Rumba Amorosa Pixilated Swing (1939) Some of the Days,L'Hôtel des 3 canards Jubilee Stomp La grève de l'Orchestre Spie and Spanish Tout Estendue
6 listopada 1942-piosenka Louis XIII i Pavane (L. Couperin), La preceuse-skrzypce, pianino, Sonata na duże Fa opus 8, pianino-skrzypce (Grieg), Sonata na duże Sol , pianino –skrzypce (Lekeu)
25 grudzień 1942-pasterka i msza następnego dnia, Msza na Boże Narodzenie(Simon)
30 grudzień 1942-Gala Czerwone i Czarne ( w garażu), Open the window You'll be mine in apple Blossom Time Tiger Rag Krekle Face, You're Beautiful Toby Jubilee Stomp
12 marca 1943-orkiestra obozowa, Gavotte (J.S. Bach), Gavotte (Haendel), Manuet (Boccherini), Reverie (Schumann), Manuet (Schubert), Air de Leporello z ''Don Juan''(Mozart), Preludium Deluge (St Saens), Phaeton (St Saens), Ballet des Sylphes do ''Potępienia Fausta (Berlioz), Na lagunie (Berlioz), Rapsodia norweska (Lalo)
9 kwiecień 1943-muzyka lekka ,Nad pięknym, modrym Dunajem (J. Strauss) , W moim sercu(Misraki) Matinata (Leoncavallo) Tango (Albeniz) Piosenka Mousse i Rondeau - Valse Chanson des "Cloches de Corneville" (Planquette) Smutny walc (Sibelius) "Zatrzymajmy się tutaj " i "Niech żyje wino", "du Châlet" (Adam) Czardas (Monti)
Lipiec 1943-muzyka lekka (Challine) , Vienne reste Vienne Comte Obligado (Moretti)Miłość śpiewa w naszych snach, Boston Le siffleur et son chien (Pryor) Uwertura "Véronique" (Messager) Rose-Marie (Fréral) Twoje oczy(Bonincoutre) Dédé
2 grudzień 1943-Jazz Challine, Tiger Rag Mister Magicien, Fox Dad li dou, fox Swing So Happy, Slow Hop, Hop ! (Trenet), Slow Caravan Love and Ding, Fox Saint-Louis Stromp
Zima 43-44 tygodnie muzyki (stołówka):
I - César Franck : Preludium, chór i fuga(pianino) Wariacje symfoniczne (pianino i orkietra) Chausson : Kwartet na instrumenty strunowe
II - Gabriel Fauré : Cinq Pièces brèves (pianino) Cantique à l'épouse, Les Heures (śpiew)Wrześniowy las, Clair de Lune au bord de l'eau Duparc : La Vague et la Cloche, Invitation au voyage Phydilé (śpiew) Vincent d'Indy :różne tematy, Fuga i piosenka (pianino)
III – Debussy : Kwartet na instrumenty strunowe, Rapsodia na klarnet (porucznik Potier i kapitan Dubois na pianinie) Danseuses de Delphes, Cathédrale engloutie Hommage à Rameau (pianino) Chevaux de Bois, Green,
Ballade de Villon, Rondel de Charles d'Orléans (śpiew)
IV - Eric Satie : 3ème Gymnopédie, Piąty Nokturn , Morceau en forme de Poire (pianino) Choses vues à droite
et à gauche (pianino i skrzypce ) Tombeau de Debussy (śpiew) Ravel : Sonatine (pianino), Schéhérazade (śpiew), Sainte (śpiew) Dukas : Sonata – pierwsza część(pianino), La plainte au loin du Faune (flet) Roussel :
Tityre-Pan (flet), Ode à un jeune gentilhomme, Jazz dans la nuit, Bachelier de Salamanque (śpiew)
Druga sonata(pianino - skrzypce)
Kwiecień1944 – hiszpańskie święto(Orkiestra Durand) Preludium - Granada - Seguedille (Albeniz)
kwiecień-maj 1944 - "Bal złodziei" - Challine Gdybym był królem, Uwertura (Adam) La valse des Fleurs, du Ballet "Casse Noisettes" (Tchaîkowsky) Maj 1944 - muzyka kameralna (kapitan Beauvais)
Sonata na flet (Guy Ropartz) Sonatine (Darius Milhaud) Trio – pianino, skrzypce, altówka(Albéric Magnard)
Maj1944 – muzyka kameralna(Christian Verdeau) Sonata na flet (Haendel) Kwintet z dwoma wiolonczelami (Boccherini) Tryptyk na pianino (Georges Flageollet) Sonata na pianino i skrzypce (César Franck)
Maj-czerwiec 1944 – muzyka kameralna(René Thimonnier) Septuor avec trompette (Saint Saëns) Mélodies (Gabriel Fauré) Jeux d'Eau (Debussy) Pianino Jeux d'Eau (Ravel) Pianino Jardin sous la pluie (Debussy) Kwartet na pianino (Debussy)
Lipiec 1944 – Orkiestra Phaéton (Saint Saëns) Preludium, Cortège et Air de Danse de "l'Enfant Prodigue" (Debussy) Serenada, Le Petit Berger, Colliwogg's Cake Walk de "Children Corner" (Debussy)
Ma Mère l'Oye (Ravel) Fragment z "Króla Dawida" (Honegger)
Sierpień 1944 –muzyka 17 i 18 wieku, (konferencja) Sonata flet i pianino (Loeillet) Les Barricades,
La Victoire (Couperin) Tambourin (Rameau) Le Coucou (Daquin)
Apothéose - skrzypce, pianiono, (Lulli) Trio (Leclair)
Sierpień 1944 – muzyka kameralna(Capitaine Beauvais) Sonata na skrzypce i pianino (Purcell) Clavecinistes Français : Couperin, Rameau, Daquin pierwsza część koncertu na klarnet (Mozart) Trio,na skrzypce, wiolonczele i pianino (Roussel)
Wrzesień - Tréteaux 404 (kapitan Beauvais) Divertissement (Albert Roussel) Sekstet -Flet, obój, klarnet, fagot, róg i pianino (Roussel) Sonata na flet i pianino(Hindemith) Mélodies : La Grotte - Rondel de Charles d'Orléans (Debussy) Kwartet Ravele – (Kwartet Jean Vinrich)
Październik 1944 – muzyka kameralna ,Sonata na Mi na flet (J. S. Bach) 11 koncert na duże Mi na pianino i orkiestrę instrumentów strunowych (Bach) orkiestra instrumentów strunowych(Bach) Sonatine d'Été (René Thimonnier)
Październik 1944 – Orkiestra Blanchard , Uwertura ''Zaczarowany flet " (Mozart) Sonata na Mi na flet
(Bach) Alleluia du "Messie", chór i orkiestra (Haendel)
Listopad 1944 – muzyka kameralna (kapitan Beauvais) Sonata na wiolonczelę (Fauré) Trio, na pianino, skrzypce i wiolonczelę (Chausson)
Listopad-grudzień 1944 – muzyka kameralna (Christian Verdeau, Paul Challine)Clavecinistes du 18ème Scarlatti, Paradisi (Toccata) Haendel, J. S. Bach (Concerto Italien) Airs de "La Passion selon St Mathieu", N° 74-75 (Bach) Arioso N° 31 de "La Passion selon St Jean" (Bach) Air de Leporello de "Don Juan" (Mozart) Concerto N° 20 en Ré mineur (Mozart) (Allegro, Romance, Rondo)
Fragment z dziennika drogi porucznika Henri Poitier, Oflag IID-Borne Sulinowo-blok 3-barak 20, Oflag IIB-Choszczno –blok I-pokój 307, 24 Pułk, LA ROCHE SUR YON (VENDEE)